Blog

Twój nieznany skarb

"Marnowanie czasu jest zbrodnią wołającą o pomstę do nieba, jest okradaniem i samego siebie i wszystkich a wszystkich innych" F. Koneczny

Inwestowanie w dobie COVID-19?

Dzisiaj słyszy się tak wiele słów o inwestowaniu, o zabezpieczaniu kapitału, złoto szybuje w górę, srebro trochę mniej.

Jak oszczędzać pieniądze na podatkach?

Czy chciałbyś płacić mniejsze podatki? Czy chciałbyś mieć większą pewność, że w przypadku problemów finansowych Twój majątek jest bezpieczny? Jeśli tak to zapraszam do dalszej lektury.

Instrukcja obługi GetRich

Opis aplikacji do zarządzania budżetem domowym Po pierwszym uruchomieniu aplikacji GetRich pojawi się pusty ekran panelu kontrolnego, którego zadaniem jest pokazanie Tobie aktualnej sytuacji

Dług relacji

Dawno nie pisałem, gdyż pochłonął mnie nadmiar obowiązków związanych z opracowaniem nowych funkcjonalności w aplikacji. Jednak miesięczna przerwa od pisania, uświadomiła mi kolejny raz jak każde zobowiązanie finansowe oraz powiązana z nim spłata lichwiarskich odsetek jest kosztowna dla mnie, mojej rodziny i społeczeństwa.

Nasz wspólny dług

Dzisiaj podzielę się bolesnym doświadczeniem długów, na które nie miałem najmniejszego wpływu. Jednak doświadczenie jakie mnie spotkało pozwoliło mi zrozumieć jakie ważne zadanie stoi przed każdym pokoleniem, bo gdy jedno pokolenie nie spłaci swoich zobowiązań, wtedy cierpią kolejne i kolejne. W perspektywie niniejszego doświadczenia można zobaczyć jak ważne jest bycie Bogatym.

Czy też posiadasz 'papuśny' dług?

Byłem dzisiaj rano w piekarni po pieczywo i z za lady kusiły mnie urocze słodkie babeczki - z pięknym kremowym nadzieniem, oprószone słodkim puchem albo oblane rozkoszną czekoladą. Nic nie mówiły, ale nie dało się od nich oderwać wzroku, po prostu tam były, czekały i totalnie rozpraszały mój głodny umysł. Wydawało się jakby, to były morskie syreny wołające z otchłani, „marynarzu weź mnie, a na chwilę zapomnisz o trudach swojej podróży”.

Czy możesz być prawdziwie bogaty?

Pewnego pięknego poranka, gdy żona z córką od kilku dni bawiła się na wakacjach, a ja rozpoczynałem dzień pracy, zobaczyłem w swoim domu pełno niewidocznych długów, czy spraw odłożonych na później. Zrozumiałem wtedy, że odkładanie tematów na później też stanowi dług, gdyż sprawia, że chociaż dzisiaj mamy „więcej czasu” to w przyszłości odsetki od zaciągniętej pożyczki mogą być znacznie wyższe niż korzyść uzyskanego czasu.

Czy moje dziecko ma długi?

Czy małe słodkie dzieciątko, może od małego zaciągać długi? Czy może zbankrutować nim osiągnie 8 lat? Może i nim osiągnie dorosłość zbankrutuje wielokrotnie – dzisiaj chciałem się z Tobą podzielić kolejną lekcja na mojej drodze do Bogactwa.

W jakim kraju żyjemy?

Czy zastanawiałeś się kiedyś w jakim kraju mieszkasz? Mnie to zaczęło nurtować jakiś czas temu. Byłem wtedy na wakacjach z moimi skarbami (żoną i córeczką), gdzieś nad morzem. Jak to czasem bywa skończył się mojej żonie jeden z kosmetycznych specyfików, o którym ja nie mam zielonego pojęcia po co istnieje i do czego służy, ale należy do grupy tych, bez których żyć się nie da.

Kto jest wrogiem Twojego bogactwa?

Jednak niebo od początku 2008 roku robiło się coraz czarniejsze. Okazało się, że kapitału potrzeba więcej, niż posiadam, że biznes dosyć mocno krwawi, a alchemia giełdy papierów wartościowych przestawała działać i powoli wszystkie akcje spadły poniżej swej pierwotnej wartości. Przyczyniło się to do zaangażowania większych środków z kredytu, by firma mogła dalej funkcjonować.

O autorze

Mam na imię Marcin i od 2000 roku próbuję znaleźć receptę na prawdziwe bogactwo. Pamiętam resztki suchego PRL-u i okres przemiany ustrojowej. Zachłyśnięty wolnością i totalnie niegotowy (jak większość rodaków) na